Доступність посилання

ТОП новини

У СІЗО Сімферополя тримають десятки українців, викрадених на окупованих територіях – «Агентство»


Слідчий ізолятор на 366 місць, відкритий російською владою у Сімферополі під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну, 1 листопада 2022 року

У СІЗО Сімферополя утримують від 50 до 100 громадян України, яких було захоплено російською армією чи спецслужбами на окупованих територіях України та вивезено до Криму, повідомляє російське видання «Агентство».

«Декого з них ФСБ звинувачує у тероризмі, проте українська сторона вважає їх військовополоненими. Іншим звинувачень не висунули і тримають на тій підставі, що вони «чинили опір спеціальній військовій операції», – про це розповіли «Агентству» три адвокати, які представляють інтереси затриманих або знають про такі випадки від інших ув’язнених.

Кримський адвокат Еміль Курбедінов сказав, що в СІЗО Сімферополя на кінець листопада перебували близько 10 жінок і не менше ніж 50-60 чоловіків – громадян України. Їх утримують там по кілька місяців, деяких – від березня і квітня.

Адвокат Олексій Ладін, який також працює в Криму, сказав «Агентству», що у СІЗО Сімферополя перебувають не менше сотні громадян України. При цьому у вересні в столиці Криму було відкрите друге СІЗО, як вважають юристи, спеціально для громадян України. Усі адвокати знають про те, що затриманих в Україні привозять до нового ізолятора, а, крім ФСВП Росії, його охороняє ФСБ Росії.

Деякі затримані провели у СІЗО кілька тижнів чи місяців і були звільнені: таких, за словами Курбедінова, 7-8 осіб. Їхні імена юрист не називає з міркувань безпеки, з Криму вони виїжджали на територію Росії. «Вони не розуміють, за що їх затримували і чому потім відпускали», – каже юрист. Один із відомих йому випадків – відправлена до СІЗО українка, яка з чоловіком та двома дітьми в’їхала до Криму. «Вона говорила, що не розуміє, чому її вирішили відправити в ізолятор, в якому вона провела 1,5 місяці, поки чоловік із дітьми чекав її в орендованій квартирі в Криму», – каже Курбедінов.

Третій адвокат знає про «десятки затриманих» у СІЗО Сімферополя, але попросив не називати його імені, оскільки це може бути небезпечним для нього самого та його довірителів. Він розповів «Агентству», що в цій установі перебувають дві категорії громадян України. Перша група – ті, хто втік від боїв на територію Росії, на кордоні був підданий допитам і перевіркам гаджетів і затриманий, оскільки російські спецслужби вирішили, що ці люди мають відношення до ЗСУ чи «добровольчих батальйонів». Друга – люди, які привезені до СІЗО Сімферополя з окупованої території України.

Російська влада та суди підтверджують затримання на окупованих територіях українців, але не називають їхню кількість.

Раніше повідомлялося, що затриманого у червні цього року в окупованому Росією Мелітополі українського волонтера Ярослава Жука тримають у сімферопольському СІЗО, його звинувачують у «акті міжнародного тероризму».

Перед цим повідомлялося, що підконтрольний Росії Верховний суд Криму залишив у СІЗО громадянина України, ветерана АТО Павла Запорожця, який був затриманий в на той момент окупованому російською армією Херсоні.

30 липня стало відомо, що в окупованому Генічеську 22 липня російські силовики затримали екскомандира розвідувального корабля Військово-морських сил України «Славутич» Олексія Кисельова. Після цього, за даними Кисельова, російські силовики вивезли його до Криму та помістили до СІЗО.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

XS
SM
MD
LG