Доступність посилання

ТОП новини

Обшуки на півночі Криму: шістьох затриманих звинуватили у «зв'язках з Україною»


Сергій Аксьонов

Російський глава Криму Сергій Аксьонов (за документами – Аксенов) прокоментував сьогоднішні обшуки у будинках кримських татар. За його словами, силовики затримали шістьох громадян, яких звинувачують у зв'язках з Україною.

«У Криму припинено діяльність осередку забороненої на території РФ терористичної організації «Хізб ут-Тахрір аль-Ісламі»... Наші вороги намагаються використати будь-які можливості для дестабілізації ситуації в Криму, зокрема шляхом поширення ідеології тероризму. Ці спроби приречені на провал. Дякую співробітникам ФСБ за ефективну роботу», – написав Аксьонов.

Вранці 24 січня на півночі Криму в Джанкойському районі російські силовики провели обшуки у будинках кримських татар: в Екрема Кроша в селі Ближньогородське, в Айдера Асанова та Рефата Сейдаметова у селі Тимофіївка, в Османа Абдуразакова в селі Дніпровка, в Лемана Зекір'яєва та Халіла Мамбетова у Джанкої.

Пізніше дружина Екрема Кроша Аміде повідомила громадську організацію «Кримська солідарність», що затриманих на півночі Криму кримських татар можуть звинуватити в «тероризмі».

Російські силовики публічно не повідомляють про проведення обшуків у Джанкойському районі.

Торік у грудні в Джанкойському районі провели серію обшуків. Так, 15 грудня 2022 року у селі Медведівка Джанкойського району Криму відбувся обшук у кримського татарина Мустафи Мурахаса – російські силовики шукали «заборонені предмети».

16 грудня 2022 року російський провладний телеграм-канал «Mash на волне» повідомив, що у 59-річного жителя Джанкойського району Олександра (прізвище не вказано) знайшли вибухові речовини. За версією російських силовиків, він зібрав їх зі складу у Майському, де 16 серпня сталися вибухи.

19 грудня 2022 року в селі Медведівка Джанкойського району Криму російські силовики провели обшуки у будинках кримських татар, які мешкають у цьому селі. Повідомлялося про затримання Ернеста і Марлена Ахаєвих. Згодом їх відпустили.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

Кримські «справи Хізб ут-Тахрір»

Представники міжнародної ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії та в окупованому нею в 2014 році Криму. Верховний суд Росії заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, включивши до списку об'єднань, названих «терористичними».

Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокати зазначають, що переслідувані у цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці та кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам. Міжнародне право забороняє запроваджувати на окупованій території законодавство держави-окупанта.

XS
SM
MD
LG